Calpol reçetesiz alınır mı

8 Tem

Calpol reçetesiz alınabilir mi? Yazımızda size anlatacağız Calpol reçetesiz satılıyor mu? ve Calpol reçeteli mi? Bu gibi sorular hakkında detaylı bilgi paylaşacağız. Calpol, bir yaş ve üzeri çocuklarda hafif veya orta dereceli ateşi düşürmek ve var olan ağrıyı tedavi etmek için kullanılan bir çocuk şurubudur. İçeriğinde etken madde parasetamol bulunur. Calpol, üst solunum yolu enfeksiyonlarının neden olduğu yüksek ateşi ve ağrıyı azaltmak için kullanılır. Calpol şurubunun etken maddesi beyne gönderilen ağrı sinyalleri üzerinde etkilidir. Beyne gönderilen ağrıyı azaltan calpol şurubu, aynı zamanda beyinde vücut sıcaklığını düzenlemekten sorumlu maddelerin salgılanmasını baskılayarak yüksek ateşi düşürme etkisine de sahiptir. Calpol bir tedavi değildir. Calpol, üst solunum yollarındaki enfeksiyonları veya iltihapları tedavi etmez. Sadece bunların neden olduğu ağrıyı ve yüksek ateşi önler.

Calpol reçetesiz alınabilir mi?

“Calpol reçetesiz alınabilir mi?” sorusunun cevabı evettir. Calpol eczanelerden reçetesiz olarak satın alınabilmektedir. Calpol reçeteli olarak satın alındığında Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından karşılanır. Bilindiği üzere yüksek ateşler çocuklar için çok tehlikelidir. Çocuğunuzun ateşi yüksekse ve düşmüyorsa hemen bir çocuk doktoruna gidip Calpol gibi ateş düşürücü şurup ve ek tedavi ilaçları almalısınız.

Calpol reçetesiz eczane fiyatı

CALPOL Süspansiyon 120 mg/5 ml 150 ml şişe 8699522705009 barkod numarasıyla kayıtlıdır. Calpol reçetesiz eczane fiyatı 74,13 TL olarak güncellenmiştir.

Bunlara da bakabilirsiniz:

Duphaston reçetesiz alınabilir mi? Gripin reçetesiz alınabilir mi? Lustral reçetesiz alınabilir mi?