Clexane aile hekimi yazabilir mi

5 Tem

Aile hekimi Clexane reçete edebilir mi? Sizin için hazırladığımız içeriklerde Aile hekimi clexane reçete eder mi? ve Clexane reçeteli mi? Clexane steril bir enjekte edilebilir ilaçtır. Antikoagülan enoksaparin sodyum içerir. Kullanıma hazır bir enjekte edilebilir solüsyondur ve renksiz veya soluk sarı görünebilir. Clexane yetişkinlerde kullanılır. Kas içine uygulanır.

Clexane’in kullanım alanları:

Clexane, orta veya yüksek riskli genel cerrahi geçiren hastaların damarlarında pıhtı oluşumunu önlemek için kullanılır. Ayrıca solunum yetmezliği ve şiddetli akut kalp yetmezliği olan hastaların damarlarında pıhtı oluşumunu önlemek için kullanılır. Hemodiyaliz sırasında kan damarlarında pıhtılaşma nedeniyle oluşabilecek tıkanıklıkları önlemek için kullanılır. Clexane, hemodiyalizde diyaliz devresinin arteriyel dalına uygulanır. Akciğer damarlarını etkileyen emboli tedavisinde etkilidir. Akut tip koroner sendromun tedavisinde kullanılır.

Aile hekimi Clexane reçete edebilir mi?

Aile hekimi clexane yazabilir mi sorusunun cevabı hayırdır. Uzman görüşü gerektiği için aile hekimi clexane yazamaz. Doktorunuz clexane yazdığında sosyal güvenlik ödemesi yapmış olur. Ayrıca aile hekimi Pantpas yazabilir mi, aile hekimi pregabalin yazabilir mi, aile hekimi cleocin t yazabilir mi gibi içeriklerimize ilgili bağlantılardan ulaşabilirsiniz.