Doladamon Yeşil Reçete mi Kırmızı Reçete mi

10 Tem

Doladamon yeşil reçeteli mi yoksa kırmızı reçeteli mi Sizin için hazırladığımız içeriklerde Doladamon yeşil bir tarif midir? ve Doladamon kırmızı tarifi mi gibi sorular hakkında detaylı bilgi vereceğiz.

Doladamon Yeşil Tarif mi, Kırmızı Tarif mi?

Doladamon Beyaz reçete ile satılan yerli üretim bir ilaçtır. Genellikle ağrı kesici veya ateş düşürücü olarak kullanılır. Ayrıca sinir sistemini sakinleştirici ve düzenleyici etkisi vardır. Bu nedenle kronik ağrıların tedavisinde sıklıkla tercih edilen bir ilaç türü olarak bilinmektedir. Ayrıca bu ilaç anksiyete bozuklukları, sinir ağrısı ve kronik ateş gibi durumlarda uzman hekimler tarafından beyaz reçete ile reçete edilebilir.

Doladamon SSI kapsamında mı?

Doladamon’un SGK tarafından karşılanıp karşılanmadığını merak ediyorsanız, bu ilacın SGK tarafından karşılandığını söylemeliyiz. Bu ilacın maliyeti, ayakta tedavi gören, sağlık raporu olan veya olmayan hastalar ile yatan hastalar için SGK tarafından karşılanıyor. Kanser hastaları veya kan hastaları bu ilacın katkı payını ödemezler. SGK bu hastalar için bu ilacın tüm maliyetini karşılar. Ancak, diğer hastalar katkı payını ödeyerek ilacı alabilirler. Rapor gerekmez. Aile hekimleri Doladamon reçete edebilir.