Dormicum Yeşil Reçete mi Kırmızı Reçete mi

10 Tem

Dormicum yeşil reçeteli mi yoksa kırmızı reçeteli mi Sizin için hazırladığımız içeriklerde dormicum yeşil reçete ve dormicum kırmızı reçete gibi sorular hakkında detaylı bilgi vereceğiz.

Dormicum yeşil reçeteli mi yoksa kırmızı reçeteli mi

Uykuda İlaç yeşil reçete ile satılan ithal bir ilaçtır. Ancak ne yazık ki şu anda ithal edilememekte ve ülkemizde bulunamayan ilaçlar listesinde yer almaktadır. 5, 15 ve 50 mg olmak üzere üç tipte üretilen ancak hiçbiri ithal edilmeyen ve eczane depolarında bulunamayan bir ilaç türüdür. Bu nedenle doktorlar güncel bilgi eksikliği nedeniyle bu ilacı reçete edememektedir.

Dormicum Sosyal Güvenlik kapsamında mı?

Dormicum’un SGK tarafından karşılanıp karşılanmadığını araştıranlara doğru bilgiler sağlıyoruz. Dormicum, SGK’nın 2018’e kadar ödediği ilaçlar listesindeydi. Bu ilaç 31.07.2018’e kadar SGK tarafından karşılanıyordu. Ancak bu tarihten itibaren SGK ilgili ilacın parasını ödemiyor. Bir süredir SSI kapsamı dışında ilaç ücreti ödenerek satın alınan söz konusu ürün, ilaçların ithal edilememesi nedeniyle son zamanlarda satışa sunulmamaktadır. Bu nedenle pasif ilaç listesinde Dormicum ismini görebilirsiniz.