Durogesic Yeşil Reçete mi Kırmızı Reçete mi

10 Tem

Durogesic yeşil reçeteli mi yoksa kırmızı reçeteli mi? Sizin için hazırladığımız içeriklerde Durogesic Yeşil Reçeteli mi? ve durogesic kırmızı reçeteli mi gibi sorular hakkında detaylı bilgi vereceğiz.

Durogesic yeşil reçeteli mi yoksa kırmızı reçeteli mi?

Bu ilacın hangi reçete için yazıldığını belirtmemiz gerekiyor. Öncelikle bu ilacın çok güçlü ağrı kesiciler grubunda olduğunu belirtmemiz gerekiyor. Ağrı kesici bant olarak bilinir. Ancak şiddetli ağrıyı gidermek için tasarlanmış bir banttır. Bu nedenle, Durogesic, kırmızı reçete grubuna giren bir ilaç türüdür. Farklı kalınlık ve uzunluklarda gelen bir bant türüdür. Bu nedenle birçok çeşidi vardır. Her ürün 5 yama şeklinde satışa sunulmaktadır.

Durogesic SSI kapsamında mı?

Durogesic’in SGK kapsamında olup olmadığını merak ediyorsanız, kırmızı reçeteli olduğu için reçetesiz satılamayan bir tıbbi üründür. Reçete kapsamında belirli hekimlerin reçete yazma yetkisi vardır. Aile hekimleri bu tıbbi ürünü reçete edemez. Ancak alanında uzman hekimler bu ilacı reçete edebilir. Aile hekimleri de dahil olmak üzere tüm sağlık kuruluşlarındaki tüm hekimler, kan hastalığı olan hastalara ve kanser hastalarına en fazla 2 yıllık rapora dayanarak bu ilacı reçete edebilir. SGK bu tıbbi ürünün bedelini reçete ve rapora göre ödüyor. Yani SGK’nın karşıladığını söyleyebiliriz.