Duxalta Yeşil Reçete mi Kırmızı Reçete mi

10 Tem

Duxalta yeşil reçeteli mi yoksa kırmızı reçeteli mi? Sizin için hazırladığımız içeriklerde Duxalta Yeşil Reçeteli mi? ve Duxalta Red reçeteli bir ilaç mıdır? gibi sorular hakkında detaylı bilgi vereceğiz.

Duxalta yeşil reçeteli mi yoksa kırmızı reçeteli mi?

Bu ilaç yurtiçinde üretilmektedir ve çeşitli seçenekleri mevcuttur. 30 ve 60 mg olmak üzere iki dozajda mevcuttur. 28 kapsül halinde satılan bir ilaç türüdür. Bu ilaç beyaz reçete ile yazılabilen bir ilaçtır. Antidepresan olarak kullanılan bir ilaçtır. 6 aydan kısa süreli kullanımlarda uzman hekimler tarafından raporsuz olarak reçete edilebilir. Genel diyabetik nöropedik ağrı için uygundur. Kronik kas ağrısı ve romatizmal ağrı için yaygın olarak kullanılan bir ilaç türüdür.

Duxalta SSI’ı karşılıyor mu?

28 adet 30 mg tabletin fiyatı 32.38 TL. 28 adet 60 mg tabletin fiyatı 47.81 TL. Duxalta’nın SGK tarafından karşılanıp karşılanmadığını soranlar için evet diyebiliriz. Duxalta ilacının parasını Sosyal Güvenlik ödüyor. Kaygı bozukluğu, şizofreni ve nöropatik ağrı gibi rahatsızlıkların varlığı halinde hastalar, katkı payı ödemeden bu ilacı ücretsiz olarak temin edebilirler.