En İyi Fön Makinesi Markaları Fiyatları

En İyi Fön Makinesi Markaları Fiyatları

En İyi Fön Makinesi Satın Alırken Bilmemiz Gerekenler

En iyi fön makineleri elbette profesyonel amaçla üretilmiş olan fön makineleridir. Ancak bu makineler konusunda sıradan kullanıcılar çok bilgili değiller.
Bu yazı da size profesyonel olarak saç şekillendirmek ve hızlı saç kurutma için kullanılan en iyi fön makinesine masıl ulaşabileceğinizden bahsedeceğiz.
En iyi fön makinesi hangisidir sorusunu detaylı şekilde açıklayacak ve fön makinesi tavsiyeleri ile sizlere rehber olmaya çalışacağız.

fön makinesi tavsiye

Fön Makinesi Tavsiye

Fön makinesi seçiminde rehber olacak bilgiler vermeye başlamadan önce zamanı kısıtlı olanlar için doğrudan pişman olmayacakları profesyonel fön makineleri önerileri yapmak istedik.
Bu liste memnuniyet oranı yüksek markalar arasından fiyat fayda dengesi gözetilerek hazırlanmıştır. İyi fön makinesi almak isteyen, saç şekillendirmek isteyen veya hızlı saç kurutmak isteyenler için pişman olmadan alacakları ürünlerdir.

En İyi Fön Makineleri

  • TURBOBELLA ion9000 Profesyonel Fön Makinesi (299TL)

    Turbobella hem 2700 Watt ile piyasadaki en güçlü fön makinesi olduğu için hem de Türkiye’de imal edilmesiyle fiyat olarak en ekonomik profesyonel fön makinesi olduğu için listemizin ilk sırasında. Ayrıca ionizer özellikli Turbobella satış sonrası destek konusunda da %100 müşteri memnuniyeti sağladığından tercih listesinde ilk sıraya yazılması gereken fön makinesi.
  • DYSON Supersonic Profesyonel Fön Makinesi (3000 TL)

    Amerika’dan ithal edilen Dyson Supersonic saptan motorlu tasarımı ile geleneksel fön makinesi mimarisinde bir çığır açıyor. Yüksek kaliteli materyalden üretilen bu teknoloji harikası cihazın tek negatif yönü 3 bin lira civarındaki fiyatı.
  • PARLUX 3800 Profesyonel Fön Makinesi (1000 TL)

    İtalyan fön makineleri kuaför dünyasında ciddi markalardır. Uzun yıllardır profesyonel fön makineleri üreten Parlux de hala bir çok kuaförün tercihi olmaya devam ediyor. Son derece kaliteli ve uzun ömürlü olan bu cihazlar son yıllarda euro kurundaki yükseliş nedeniyle 1000 liranın üzerinde satılıyor.

profesyonel fön makinesi

Profesyonel Fön Makineleri Nereden Alınır?

Profesyonel fön makineleri her türden ürün satışı sunulan pazar yeri sitelerinde ve teknoloji sitelerinde maalesef bulunmuyor. Bu ürünler sadece kuaför ve güzellik sektörüne özel satış yapan toptancılarda ve aynı şekilde bu toptancıların sitelerinde bulunuyor.
Piyasada değerlendirme yapacak olursak profesyonel görünümlü olan ama profesyonel olmayan bir çok marka ve model bulunuyor. Fritöz, ütü üreten elektrikli ev aletleri üreticileri profesyonel görünümlü saç kurutma makinelerini profesyonel fön makinesi gibi pazarlama stratejisi izleyebiliyorlar.
Aynı zamanda Çin’den ithal bir çok amatör saç kurutma makinesi de profesyonel fön makinesi gibi satılmaya çalışılabiliyor. Eğer profesyonel fön makinesi markaları hakkında bilginiz kısıtlı ise macera aramayıp tavsiyede bulunduğumuz markaları tercih edebilirsiniz.
Peki profesyonel fön makinesi fiyatları ne kadar?

fön makinesi fiyatları

Fön Makinesi Fiyatları

Profesyonel fön makinesi satın alırken fiyat araştırması yapmak da bir derece rehberlik yapabilir yol gösterebilir. Mesela piyasada 250 liranın altında profesyonel bir fön makinesi bulmak çok mümkün olmadığı gibi bu fiyatın altında kalan marka ve modelleri de direk basit saç kurutucular olarak görmek doğru bir tavır olur.
Dyson superonic gibi fiyatı 3 bin liralara çıkmış olan  fön makineleri de yok değil. Ancak her pahalı makine profesyonel performansa sahiptir dersek büyük bir yanılgıya düşmüş oluruz. Bunun nedeni ise bir çok marka profesyonel görünümlü modellerini 300-400 lira gibi rakamlara satabiliyor olmasından kaynaklanmaktadır.
Piyasadaki en güçlü performans özelliğiyle bilinen ve kullanılan  2700 watt ile Turbobella ion9000 olmasına rağmen bu cihaz fiyat olarak 300 lira civarında yani rakiplerinden çok daha uygun fiyata satılarak bir adım daha önde olmayı fazlasıyla hak ediyor. Yani tüm bunları değerlendirdiğimizde  en pahalısı en iyisidir mantığıyla yola çıkmak fön makinesi tercihinde her zaman geçerli olmuyor.
Ancak en azından ucuz makineleri elemek için elimizde basit bir fiyat sınırı bulunmakta.

profesyonel fön makinesi

Fön Makinesi Markaları

Eğer amacınız sadece saç kurutmak ise ve çabuk kuruyan saçlarınız mevcut ise basit saç kurutucu alma yoluna gidilebilir. Basit saç kurutucuları fiyat olarak oldukça avantajlıdır.
Eğer kısa saçlıysanız, saçlarınız kolay kuruyorsa sizin için en ideali ucuz bir saç kurutma makinesi almaktır.
Ancak zor kuruyan saçlar için ve saç şekillendirmek için profesyonel fön makinesi kesinlikle ihtiyaçtır.
Eğer profesyonel fön makinesine ihtiyacınız varsa, Turbobella, Dyson Parlux, Ceriotti, Elchim gibi profesyonel markaları tercih edebilirsiniz.

turbobella kuaför fön makinesi

Kuaför Fön Makineleri Kaç Watt Olmalı?

En iyi fön makineleri doğal olarak işlerini layığıyla yapmak amacıyla kuaförler kullanırlar. Piyasada satılan en güçlü fön makinesi 2700 watt gücündeki Turbobella ion9000’dir ve motor gücü bakımından tüm rakiplerini geride bırakır.
Bir çok makine günümüzde sırf satış yapıp kazanç sağlamak için  üzerinde yazan 3000-4000-5000 gibi rakamlarla kullanıcıları yanıltmak amacı güdüyorlar. Bu ürünler model numaralarını sanki watt gücü gibi göstererek bu anlamda alım yapacak kullanıcıların gözlerini boyamaya çalışırlar.
Kuaför fön makineleri her yerde maalesef bulunmadığı gibi yalnızca kuaför toptancılarında satılan kuaförlerin kullanımı için üretilmiş profesyonel fön makineleridir.
Amatör saç kurutucular var bunların yanında ve bunlar da makine belli bir ısıya ulaştığında motoru korumak için kendilerini kapatırlar. Kuaför fön makineleri ise böyle olamazlar çünkü uzun süreli kullanım gerektiren durumlarda  saatlerce çalışmak ve fön çekmek için tasarlanmış profesyonel ürünlerdir.
Kuaförlerde fritöz, ütü üreten markaların fön makinelerini rastlamanız yok denecek kadar düşük ihtimal üzerindedir. Çünkü kuaförler profesyonel ürünleri tercih etmelidirler her daim. Bu makalede de size muhtemelen daha önce çok fazla duymadığınız kuaför tipi fön makinesi markalarından bahsederek yardımcı olmaya çalıştık.

Fön Makinesi Yorumlar

Fön makinesi hakkında yorum yapan pek çok kişi aslında birden çok makine kullanmadığı için sadece kendi kısıtlı deneyimine göre yorum yapmaktadır.
Çevreden edinilen yorumların çok da geçerli olmadığını dikkate almak gerekiyor. Çünkü sadece bir kaç marka kullanmış kullanıcıların yorumları aslında çok doğru olmayabiliyor.
Bu nedenle yazımızda size sektörde önde gelen markalardan da bahsedip model önerilerinde de bulunarak en iyi fön makinesine ulaşabilmeniz için yardımcı olmaya çalıştık.

Moda ve Yaşam