Eyenat göz damlası

4 Tem

Eyenat göz damlası nedir? Sizin için hazırladığımız içeriklerde eyenat göz damlası fiyatları ve Eyenat göz damlası nasıl kullanılır gibi sorular hakkında detaylı bilgi vereceğiz.

Eyenat göz damlası nedir?

Eyenat göz damlası, gözyaşının göze gerekli nemi sağlayamadığı durumlarda kullanılan göz damlalarıdır. Kuru göz hastalığı için kullanılan bu ilaç halk arasında yapay gözyaşı olarak da bilinmektedir. İçeriği 10 mg olup eczanelerden kolayca temin edilebilmektedir. Eyenat reçeteli veya reçetesiz alınabilmekte olup, doktor kontrolünde alınması daha uygundur. Ayrıca reçeteli alınması durumunda göz damlasının maliyetinin büyük bir kısmını devlet karşılamaktadır. Kullanıcılarından da oldukça olumlu yorumlar alan bu göz damlası en sık kullanılan göz damlalarından biridir. Fiyatı da oldukça uygundur ve reçeteli alındığında çok daha düşük fiyatlara satın alınabilmektedir. Peki, oldukça makul ve beğenilen Eyenat göz damlası fiyatları nelerdir?

Eyenat göz damlası fiyatları

Eyenat göz damlası oldukça ucuzdur. Reçeteyle satın alınabilmesine rağmen reçetesiz olarak da makul bir fiyata sahiptir. Sadece eczanelerde satılan bu göz damlasının fiyatı 2022 yılında 35 TL’dir. Reçeteyle satın alındığında fiyat neredeyse yarı yarıya düşerek 13 TL’ye satılmaktadır.

Eyenat göz damlası nasıl kullanılır?

Eyenat kullanımı çok kolay, ağrısız bir göz damlasıdır. Günlük kullanılan Eyenat göz damlası günde iki kez, toplam 2 damla uygulanmalıdır. İstenirse iki kez, toplam 4 damla uygulanabilir. Her seferinde 2 damla uygulanacaksa, her damlanın emilmesi için 5 dakika beklenmelidir. Aksi takdirde 2 damla damlatmanın bir anlamı olmayacaktır.