Gabaset reçetesiz alınır mı 2023

3 Tem

Gabaset 2023’te reçetesiz satın alınabilir mi? Yazımızda size anlatacağız Gabaset 2023 yılında reçetesiz satılacak mı? ve gabaset hangi reçete Gabaset, epilepsi tedavisinde kullanılan ve antiepileptik ilaç grubunda yer alan bordo renkli bir ilaçtır gibi sorular hakkında detaylı bilgi paylaşacağız.

Gabaset ne için kullanılır?

Epilepside sinir dokusunda oluşan ağrı, karıncalanma, uyuşma, zonklama, çarpıntı ve duyarsızlık durumlarında kullanılan bir ilaçtır. Ayrıca epileptik nöbetleri önlemek için kullanılan bir ilaçtır.

Gabaset nasıl kullanılır?

Gabaset’i mutlaka doktorunuzun önerdiği şekilde kullanmalısınız. Günlük doz artışları doktorunuzun kontrolünde olmalıdır. En düşük dozdan başlayarak en yüksek doza doğru her doz için doktorunuza danışmalısınız. Günlük minimum doz 300 mg, maksimum doz ise 3600 mg’dır. Gabaset’in çocuklarda kullanımı kilo ve yaşa göre değişmektedir. 6-12 yaş arası çocuklar için doktorların önerdiği günlük doz 10-15 mg/kg’ı geçmemeli ve günde 3 kez eşit olarak alınması gereken bir ilaçtır. 65 yaş üstü yaşlı hastalarda böbrek hastalığınız yoksa normal günlük dozu alabilirsiniz ancak doktorunuzun tavsiyesi farklı olabilir.

Gabaset kafayı buldurur mu?

Gabaset’in etken maddeleri uyuşturucu ve narkotik etken maddeler içerdiği için Türkiye’de yasaklanmıştır.

Gabaset 2023’te reçetesiz satın alınabilir mi?

Gabaset reçetesiz alınabilir mi sorusunun cevabı hayırdır. Gabaset reçetesiz eczanelerden alınabilir. Uzman bir doktor Gabaset reçete ettikten sonra alınabilir. Gabaset reçete ile alındığı için Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından karşılanmaktadır.

Gabaset eczane fiyatı reçetesiz

Gabaset kapsül 300 mg ilacı eczanelerde 8699578151225 barkod numarasıyla, gabaset film tablet 600 mg ilacı ise eczanelerde 8699578091231 barkod numarasıyla satılmaktadır. Gabaset reçetesiz eczane fiyatları sırasıyla 56,93 TL ve 111,44 TL olarak güncellenmiştir.

Bunlara da bakabilirsiniz: