Geralgine Yeşil Reçete mi Kırmızı Reçete mi

10 Tem

Geralgine yeşil reçeteli mi yoksa kırmızı reçeteli mi Sizin için hazırladığımız içeriklerde Geralgine yeşil reçeteli mi ve Geralgine red reçeteli mi? gibi sorular hakkında detaylı bilgi vereceğiz.

Geralgine yeşil reçeteli mi yoksa kırmızı reçeteli mi

Geralgin500 mg/30 mg oral tablet formunda olan ilacın etken maddeleri parasetamol ve kafeindir. Ağrı kesici ve ateş düşürücü bir ilaçtır. 20 tabletlik ambalajdadır. Hafif ve orta şiddette ağrıların tedavisinde ve ateş düşürmek için kullanılır. Kullanım talimatı okunmadan kullanılmaya başlanmalıdır. Ağır karaciğer ve böbrek yetmezliğinde kullanılmamalıdır. Efedrin, teofilin kullanılıyorsa, tansiyon yüksekse, alkol bağımlılığı için ilaç kullanılıyorsa, depresyon için ilaç kullanılıyorsa bu ilaç kullanılmamalıdır. Hamilelik ve emzirme döneminde doktor tavsiyelerine uyulmalıdır. Birçok ilaçla etkileşime girebildiği için diğer ilaçlarla birlikte kullanırken dikkatli olunmalıdır. 12 yaş altı çocuklarda kullanılmamalıdır. Bir bardak su ile ağızdan alınmalıdır. Doz aşımı veya çok az alınması durumunda doktora bilgi verilmeli ve onun tavsiyesine göre hareket edilmelidir. En sık görülen yan etkiler şunlardır; kabızlık, uyuşukluk, baş dönmesi, baş ağrısı, kusma, bulantı, uyuşukluk, hazımsızlık.

Geralgine hangi reçeteyle satılır?

Geralgine normal reçeteyle satılan bir ilaçtır. Takip edilmesi gereken ilaç grubundadır. Ancak yine de doktor kontrolünde kullanılmalıdır.