Hipokort reçetesiz alınır mı

8 Tem

Hippocort reçetesiz satın alınabilir mi? Yazımızda size anlatacağız Hipokort reçetesiz satılıyor mu? ve Hypocort hangi reçetedir? Cilt hastalıklarının tedavisinde en çok kullanılan Hypocort krem ​​ülkemizde en çok kullanılan ilaçlardan biridir. Cilde sürülüp ovalanarak ilgili bölgeye nüfuz etmesi sağlanır.

Hippocort krem ​​nerelerde kullanılır?

Kesinlikle doktor tavsiyesi olmadan kullanılmaması gereken Hippocort kremin birden fazla kullanım alanı bulunmaktadır. Bunlardan bazıları; Böcek ısırıkları sonrası oluşan reaksiyonların giderilmesinde Bazı egzama hastalıklarında Alerjik ve tahriş edici cilt hastalıklarında (temasla oluşan) Hippocort kremin açık yaralara etkisi yoktur ve kullanımı önerilmemektedir. Daha çok cilt hastalıklarının tedavisinde kullanılır ve hastalığın şiddetine ve türüne göre değişiklik gösterebilir. Bu nedenle mutlaka doktor tavsiyesi ile kullanılmalıdır. Hippocort günde bir veya iki kez kullanıma uygundur, az veya çok kullanımı için doktora danışılmalıdır.

Hippocort reçetesiz satın alınabilir mi?

Hippocort’un reçetesiz satın alınıp alınamayacağı sorusunun cevabı hayırdır. Hipocort ilacı sadece reçete ile eczanelerden satın alınabilmektedir. Uzman doktorlar uygun gördüklerinde reçete edebilirler. Hipocort reçete ile satın alındığından Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından ücretsiz satın alınır.

Hipkort reçetesiz eczane fiyatı

Hipokort krem ​​0.5% 30 gr tüp barkod numarası 8699561350185 ve hipokort merhem 0.5% 30 gr tüp barkod numarası 8699561380205 eczanelerde satışa sunulmuştur. Hipokort reçetesiz eczane fiyatı 40.64 TL olarak güncellenmiştir. Ülkemizde özellikle son zamanlarda fiyat ve döviz kurlarının hızlı hareket etmesi nedeniyle, Hippocort Krem Fiyatı 2023 Yıl içinde önemli ölçüde değişti. Bu nedenle eczanelere sorup kremin satın alınacağı dönemde öğrenmek en iyisi olacaktır.

Bunlara da bakabilirsiniz: