Hurda Nasıl Satılır?

Hurda Nasıl Satılır?

Artık günün her saatinde sokağınızdan hurdacı geçmez. Eskiden olsa günden bir kaç kez hurda alınır sesi kulaklarımızda yankılanırdı. Şimdilerde ise değişen bir çok sektör ve meslek gibi hurdacılıkta farklılaşmış ve eski tip hurda alım satım işlerin değişmiştir. Hurdacı hizmetleri artık pencereden hurdacı beklemek yada hurdacı yolu gözlemekle olmamaktadır. Size yakındaki hurdacanın telefon numarasını internet üzerinde kolayca bulabilir ve adrese hurdacı çağırabilirsiniz.

Hurda Geri Dönüşüm Hizmetleri

Hurdacı deyipte geçmeyin. Doğada bir çok malzeme kendini belki 100 yılda imha edebilmekte hatta bazı maddelerin süresi çok daha fazla olmaktadır. Hurda sadece demir ve çelik türü maden ürünleri değildir. Kullanılmayan elektronik eşyalar, plastik malzemeler, kağıt ve kartonlar, cam şişe ve metal şişeler dahil bir çok malzeme bu grup içinde yer alır.

Maden hurdaları içinde Alüminyum metalleri ve bakır maddeleri doğada diğer türlere göre daha az bulunmaktadır. Maden olarak çıkarılması zahmetli ve pahalıdır. Bu nedenle mevcut bakır ve alüminyum madenlerinin hurdacılar tarafından tekrar toplanıp geri dönüşüme kazandırılması son derece önemlidir. Geri dönüşüme giren bu maddeler tekrar hammadde olarak işleme sokulmakta olup hem doğaya hemde ekonomiye katkısı olur.

Hurda Alan Yerde Nerededir?

Bir çoğunuz hiç karşılaşmasa da bir çok ilimizde birden fazla hurda deposu bulunmaktadır. Sizin bu depolara gitmeniz gerek yoktur. Hurda deposunun telefonuna kısa bir araştırma ile ulaşabilir ve yerinizden kakmadan hizmet alabilirsiniz. Hurdacı telefonu üzerinden satmak istediğiniz hurda türünün kilosunu ve beklentiniz olan fiyatları firmaya bildiriniz. Firmanın belirli standartlarda kilo fiyatları bulunmakta olup karşılıklı anlaşılması halinde adresinize aracını ve ekibini gönderecektir.

Hurda söküm işleri

Hurda firmaları sadece hurda al işlemini yapmazlar. Yıkılması planlanan binalarda, fabrika ve iş merkezlerinde hurda söküm hizmetlerinide vermektedirler. Kentsel dönüşüm alanlarında genelde bu hizmet hurdacılar üzerinden yapılmaktadır. Bu konuda deneyimli hurda firması elemanları ve gerekli donanımlı ekipmanlar yardımı ile kısa sürede hurda sökümü ve ayrıştırması yapılır. Hurda sökümünde anlaşma genelde iş veren ile hurda firması arasında nakit para ile yapılmaz. Hurda söküm sonunda çıkacak hurda karşılığından anlaşma sağlanması en sık yapılan iş anlaşmasıdır.

Genel Kültür