ISO Belgesi İçin Destek

ISO Belgesi İçin Destek

İşletmelerin diğer işletmelerden artısı olması için belli başlı çalışmalar yaptığı bilinmektedir. Bu çalışmalar incelendiği vakit genel olarak belli başlı belgeleri aldığını görüyoruz. Bu belgeler arasında en önemli belgelerin başında ISO belgeleri bulunmaktadır. Özellikle yurt dışı pazarda ISO belgesi olmayan bir ürün ya da hizmeti birçok işletme tercih etmemektedir. Yavaş yavaş yerli pazarda da bu durum söz konusu olmaktadır.

ISO belgesi almak için de bir işletmenin belli başlı kriterleri karşılaması gerekmektedir. Bu kriterler de işletmenin faaliyet gösterdiği alana bağlı olarak değişecektir. İşte bu sebeple de bu işi iyi bir şekilde bilen bir danışman grubundan destek almak şarttır. Özkan Danışmanlık bu konuda en iyilerinden bir tanesidir. Küçük ölçekli ya da büyük ölçekli olsun fark etmez her işletmede ISO belgesi gerekir. Bu sebeple Özkan Danışmanlık firmasının https://www.iso9001belgesi.biz.tr internet sitesinden müşteri profiline baktığımız vakit hem küçük hem de büyük işletmelerin destek aldığını görüyoruz.

ISO Belgesi Fiyatları

ISO belgesinde tabii ki birçok kişinin merak ettiği husus fiyattır. ISO belgesi fiyatı ortalama olarak 1.500 TL’dir. Ortalama dememizin sebebi de tamamen birçok değişkene bağlı olmasıdır. Yani bir işletmenin bulunduğu konum olsun çalıştırdığı personel sayısı olsun ve buna benzer daha birçok unsur ISO belgesinin fiyatını değiştirecektir. Fakat ISO belgesinin işletmeye getirdiği faydalar düşünüldüğü vakit bu fiyatların oldukça uygun olduğunu söyleyebiliriz. Bir detay da ISO belgesinin sadece 1 yıl için geçerli olmasıdır. Yani işletme 1 yıl dolduktan sonra yeni belge almak için yine başvuru yapması gerekir otomatik yenileme olmaz.

ISO Belgesi Önemi

ISO belgesinin önemini ISO belgesi elinize geçtikten sonra çok daha iyi anlayacaksınız. İşletmeyle iş birliği kurmak isteyen ya da ürünlerini satın almak isteyen birçok kişi ve kurum ISO belgesi gibi belgelerin olup olmadığına mutlaka dikkat etmektedir.

ISO 9001 belgesi de ISO belgesi çeşitlerindedir. ISO 9001 belgesi fiyatı da hemen hemen yukarıda bahsetmiş olduğumuz gibidir. Kalite yönetim sisteminin oldukça başarılı olduğunu gösteren bu belgeye sahip olmak işletmeye büyük bir artı katacaktır.

Sağlık