Kullanıcı Etkileşimi, SEO Tarafında Nasıl Fayda Sağlıyor?

Kullanıcı Etkileşimi, SEO Tarafında Nasıl Fayda Sağlıyor?

Kullanıcı katılımı, bir kullanıcının web sitenizde sahip olduğu herhangi bir aktif etkileşimle ölçülür ve sunduğunuz üründe gerçek bir değer bulmayan sıradan tarayıcıdan ayrılır. Arama Motoru Optimizasyonu Google’ın, bu yılın Mayıs ayında yayına girmesi planlanan yeni bir algoritmanın parçası olarak sayfa deneyimi sinyallerini kullanma konusundaki son taahhüdü, arama motorlarının kullanıcıların bir sayfanın kalitesini nasıl algıladıklarına daha fazla değer verdiğinin bir başka işaretidir. İçeriğin saf bilgi değeri, arama başarısı için hala hayati önem taşıyor olsa da, Google artık genel deneyime katkıda bulunan faktörlerin de aynı derecede önemli hale geldiğine inanıyor.

Kullanıcıların deneyimden keyif alıp almadığını takip etmenin en iyi yollarından biri, kullanıcı katılımıyla bağlantılı ölçümleri analiz etmektir. Bu ölçümler, insanların sitenizle nasıl etkileşimde bulunduğunu size söyleyecektir. Bu, davranış kalıplarını ve alışkanlıkları anlamak için harikadır, ancak bu ölçümlerin arama sonuçlarınız üzerinde de bir etkisi olduğunu biliyor muydunuz? Backlink Paketleri Bekleme süresi Arama davranışına doğrudan bağlı olan belirli kullanıcı etkileşim metrikleri vardır. Bekleme süresi, bir ziyaretçinin arama sonuçlarında o sayfaya giden bir bağlantıyı tıkladıktan sonra bir web sayfasını görüntülemede ne kadar zaman geçirdiğinin bir ölçüsüdür .

Bir kişi bir sayfaya tıklar ve ardından hemen geri düğmesini tıklarsa, bekleme süresi açıkça çok kısa olacaktır. Bu, söz konusu sayfa beklentilerini karşılamadığında veya bekledikleri bilgileri sağlamadıysa olabilir. Genel olarak, daha uzun bekleme süreleri, her zaman böyle olmasa da, içeriğin doğru nota çarptığını ve değer sağladığını gösterir. Kullanıcıların kısa bir ziyaretten sonra memnun kaldıkları durumlar vardır. Bu nedenle, resmin tamamını görmek için bu metriği başkalarıyla karşılaştırmanız gerekir.

Bekleme süresi, bir kişinin bir e-postadan veya sosyal medya gönderisinden geçtikten sonra sayfalarınızdan birinde ne kadar zaman geçirdiğini izleyen genel bir ölçüt olan sayfadaki ortalama süre ile karıştırılmamalı veya karıştırılmamalıdır. Bekleme süresi, SERP’lerdeki bağlantılara bağlıdır ve bu nedenle , Google ve diğer arama motorları neyin alakalı olduğunu belirlemek için bu metriğe ilişkin sekmeleri tutacağından, SEO stratejinizin anahtarıdır .

Teknoloji