Lazer Destekli Diş Tedavisi

Lazer Destekli Diş Tedavisi

Yakın bir zaman öncesine kadar sadece diş beyazlatma ve yumuşak doku tedavilerinde sadece kullanılan lazer destekli diş tedavisi teknolojinin gösterdiği gelişim sayesinde artık hemen hemen tüm diş tedavilerinde kullanılmaktadır.

 Diş dolgusu, çürük tedavisi, diş temizliği, diş ve kemik üzerinde şekillendirme işlemlerinde lazer destekli diş tedavisi tercih edilmektedir. Lazer destekli diş tedavisi sayesinde diş minesi kadar en sert doku hem de damak gibi en yumuşak doku işlemleri rahatlıkla yapılabilmektedir. Sert dokuların tedavisinde kullanılan lazer ışınını hava ve su spreyi ile karıştırarak kesim yapılmakta olup, dokularda bir baskı, titreşim ve sorun yapmadan ve ısı oluşturmadan doku kaldırabilmektedir. Lazer destekli diş tedavisi yapan Kartal diş hastanesi bu konuda oldukça başarılı ve güvenilir diş hekimleri ile hizmet vermektedir.

 Şişlik Ya da Morluk Oluşturmayan Tedavi

Diş sorunu olan hastaların bir kısmı acı ve ağrı hissi sebebi ile diş muayenesinden korkmaktadır. Lazerle yapılan diş tedavilerinde herhangi şişlik ya da morluk gibi sorunlar meydana gelmemektedir. Kanamanın kontrol altına alınması ile diş etine yakın restorasyonlar aynı seansta gerçekleşmesi mümkün hale gelmektedir. Restorasyonların tutuculuğu ve kullanım ömrü de bu işlem sayesinde uzun olmaktadır. Çene kemiği ve diş etinde her türlü cerrahi işlem yapılabilmekte ve sonrasında sorunları meydana getirmemektedir. Lazer destekli diş tedavisi sayesinde şişlik, morluk ya da ağrı gibi sorunlar mevcut olmamaktadır.

 Birçok İşlem Tek Seansta

Lazer destekli diş tedavilerinde aynı cihazla bir seansta birçok diş işlemi yapılması mümkün olmaktadır. Diş tedavisi sırasında cihazlardan meydana gelen ses ve titreşim birçok zaman hastayı ürküten bir durum olmaktadır. Lazer destekli diş tedavisinin bir avantajlı yönü de çok fazla ses mevcut değildir. Ayrıca implant tedavisinde lazer işlemi ile cerrahi tüm aşamalar basitleşmekte ve tedavi genelinde zaman kazanılmaktadır.

 Her Yaşa Uygun Tedavi

Acı, ağrı, uyuşturma gibi durumların söz konusu olmadığı lazer destekli diş tedavisi her yaşa uygun olan bir tedavi yöntemi olması ile öne çıkmaktadır. Özellikle çocuklar için oldukça avantajlı bir tedavi yöntemi olan lazer diş tedavisi çocukların diş muayenesi yapmasını daha kolay hale getirmektedir.

Sağlık