Levmont reçetesiz alınır mı 2023

2 Tem

Levmont 2023’te reçetesiz satın alınabilir mi? Yazımızda size anlatacağız Levmont 2023 yılında reçetesiz satılacak mı? ve Levmont hangi reçeteli Bu gibi sorular hakkında detaylı bilgi paylaşacağız. Levmont, 2.5 mg levosetirizin dihidroklorür ve 4 mg montelukast ile alerji tedavisinde kullanılan pembe ve beyaz renkte çiğnenebilir bir tablettir. Alerji tedavisinde kullanılan antihistaminik içerikli ilaç, alerji semptomlarını ortadan kaldırarak astımı tedavi etmeye çalışır. Soğuk algınlığı ve astım hastalarının tedavisinde kullanılan çiğnenebilir bir tablet ilaçtır. Astım, rahat nefes alabilmek için hava yollarının tıkandığı ve nefes almanın zorlaştığı kronik bir hastalıktır. Öksürük, nefes darlığı, hırıltı gibi en önemli belirtileri vardır. Levmont astım tedavisinde kullanılır ve bahsettiğimiz astım semptomlarını ortadan kaldırır.

Alerjik rinit nedir?

Başka bir deyişle, saman nezlesi, özellikle bahar aylarında polenlerden kaynaklanan, burun akıntısı, göz sulanması ve hapşırık gibi belirtilere neden olan bir alerji türüdür. Levmont, alerjik rinit konusunda sıraladığımız etkileri ortadan kaldırır.

Levmont’un yan etkileri nelerdir?

En yaygın yan etki üst solunum yolu enfeksiyonudur. Yaygın yan etkiler arasında baş ağrısı, uyuşukluk, ağız kuruluğu, ishal, kusma ve mide bulantısı bulunur.

Levmont 2023’te reçetesiz satın alınabilir mi?

Levmont’un reçetesiz alınıp alınamayacağı sorusunun cevabı hayırdır. Levmont sadece reçel olarak satılır. Aile hekimlerinin Levmont reçete etme yetkisi yoktur. Uzman hekimler uygun gördüklerinde Levmont reçete edebilirler. Levmont reçeteyle satıldığı için Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından ücretsiz olarak verilir.

Levmont reçetesiz eczane fiyatı

LEVMONT Film Tablet 5 mg/10 mg 30 tablet ambalaj ilacı 8699976090140 barkod numarasıyla satılmaktadır. Levmont reçetesiz eczane fiyatı 114.07 TL olarak güncellenmiştir.

Bunlara da bakabilirsiniz: