Samsca SGK karşılıyor mu

10 Tem

Samsca SSI’ı karşılıyor mu? Sizin için hazırladığımız içeriklerde Samsca Sosyal Güvenlik ödüyor mu?, Samsca’nın parasını devlet mi ödüyor? ve Samsca’nın parasını devlet mi ödüyor? Bu tür sorular hakkında detaylı bilgi vereceğiz. Samsca ilacının Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından karşılanıp karşılanmadığı vatandaşlar için merak konusu haline geldi. Doktorlar, düşük sodyum seviyeleri, organ yetmezliği, kalpte oluşabilecek çeşitli hastalık varyasyonları ve hormonal yetersizlik gibi nedenlerle Samsca ilacını kullanabilirler. Bu ilacın doktor tavsiyesi olmadan düzensiz ve yetkisiz kullanımı hastalarda ciddi rahatsızlıklara neden olabilir. Bu ilaç ayrıca hem yatalak hem de ayakta tedavi gören hastaların tedavisinde kullanılabilir.

Samsca SSI kapsamında mı?

SGK ve Sağlık Bakanlığı’nın SUT kapsamında değerlendirilen ilaçlar arasında Samsca ilacı bulunmamaktadır. Bu nedenle doktorlar hastalara rapor ve reçete yazsalar bile hastaların SGK ödeneğiyle bu ilacı almaları mümkün değildir. Ayrıca, ilacı hastanede, yatalak hastalarda kullanmanın bir sonucu olarak, Samsca ilacı SGK tarafından karşılanmıyor.

Bu ilacın kullanımı düzenli olmasına ve aksi halde kullanıldığında hastalarda ciddi rahatsızlıklara yol açabilmesine rağmen normal reçete kapsamında değerlendirilmektedir. Tüm bu detaylar göz önüne alındığında Samsca ilacının SGK tarafından karşılanmadığını net bir şekilde söylemek mümkündür.

Bunlara da bakabilirsiniz:

Ferinject SGK tarafından karşılanıyor mu? Norodol damlaları SGK tarafından karşılanıyor mu? Norvasc SGK tarafından karşılanıyor mu?