‘sigarayı Bırakmak Isteyenlere Alternatif Öneriler’ Dosyasını Sizinle Paylaşıyorum

‘sigarayı Bırakmak Isteyenlere Alternatif Öneriler’ Dosyasını Sizinle Paylaşıyorum

Sigara Bırakmak İsteyen Kişilere Alternatif Öneriler

Sigara yapılan araştırmalara göre içerisinde 4000’den fazla zehirli kimyasal madde içerir. Bu zehirli maddeler insanın vücuduna çeşitli zararlar verir. Bu zararlar birçok ileri düzey hastalığa sebep olur. Özellikle kalp ve akciğer rahatsızlıkları oluşmasını sağlar. Bu bakıma sigarayı bırakmak isteyenlere bir çok alternatif öneriler verilebilir.

Sigaranın Vücuda Zararları Nelerdir?

Sigaranın toplum tarafından genel olarak bilinenin dışında çok daha fazla zararları vardır. Akciğer kanseri gibi kanser türlerine, mide hastalıklarına, KOAH ‘a, kalp ve damar rahatsızlıklarına, tırnaklarda sararma dahil birçok hastalıklara sebep olur.

Burunda koku alma duygusunu azaltma, halsizlik, uykusuzluk, sırt ve bel ağrısı, kısırlık, erken menopoz, diş kaybı, erken yaşlanma, kulak enfeksiyonları, kangren gibi sağlık sorunlarının ortaya çıkmasına neden olur. Ve sigaradan kaynaklı ölüm bir yılda milyonları bulmaktadır. Juul pod, IQos gibi elektronik sigaralar da normal sigaraları bırakmak isteyen kişilerin kullandığı sigaraların başında gelmektedir.

Juul Pod ve IQos Kullanımı

IQos ve Juul Pod diğer elektronik sigaralara göre oldukça farklıdır. IQOS dışarı koku vermez, buhar çıkartmaz ve bağımlılık yapan nikotini kimyasalların içerisinden elde etmek yerine direk tütünden elde edilmesini sağlar. Ve bir çok ülkede satışa sunulmakta. IQos hakkında daha fazla bilgiye ulaşmak istiyorsanız Biraktim.com sitesinden bakabilirsiniz. Juul Pod ise kullanımı kolay, sigara içenler için tasarlanmış bir elektronik sigaradır. Amacı elektronik sigaraya ideal bir güç sağlamaktır. Juul Pod hakkında bilgiye internet üzerinden de ulaşabilirsiniz.

Sigarayı Bırakmak İçin Yapılması Gerekenler

Sigara içinde bulunan kimyasal maddeler sebebiyle bağımlılık yapıcı bir türdedir. Ve bu çekilen kimyasal maddeler kişide ciddi hasarlara yol açar. En basitinden kötü kokuya maruz kalınmasına neden olur. Cilt karalığından kanser türlerine kadar sağlık problemlerine sebebiyet verir.

Bu durumda sigarayı bırakmayı isteyip de oldukça zorlanan insanlar, bırakmak için farklı alternatif yöntemler aramaya ve bu doğrultuda daha rahat sigarayı bırakabilmek için elektronik sigaralar kullanmaya başlıyorlar. Birçok sigara bırakma yöntemlerinden biri olan elektronik sigara ile pek çok kişi sigara bağımlılığından kurtuluyor.

Genel Kültür