Tenis Kortunun Yapısı Nasıldır

Tenis Kortunun Yapısı Nasıldır

Tenis Kortunun Yapısı Nasıldır?

Bir tenis kortu, insanların tenis oyunları oynamasını sağlayan karmaşık bir çim ağıdır. Oyun, bir hedefe doğru bir top göndermeyi içerdiğinden, tenis kelimesi Latince ‘hedef’ kelimesinden gelmektedir. Oyuncuların tenis oynamak için mükemmel el-göz koordinasyonuna ve dengeli bir duruşa sahip olmaları gerekir. Bazı sporlar, oyuncuların kortlara gidip gelmek için motorlu bir bisiklete veya arabaya sahip olmasını gerektirir, ancak tenis yarışmaları uygun bir oyun yüzeyi olan her yerde yapılır. Tenis raketi oyunda ne kadar etkili kullanılırsa set puanı almak o doğrultuda kolay olacaktır.

Tenis kortu, üzeri doğal çimlerle kaplı oval biçimli bir sahadır. Çim tenis kortunda hızlı ve doğal bir şekilde büyür. Bu, oyuncuların ek inşaat çalışmaları gerekmeden maç oynamaya devam etmelerini sağlar. Ayrıca, saha kenarı ağları ve sınır çizgileri gibi doğal güvenlik özellikleri nedeniyle çim kortlarda oynamak genellikle güvenlidir. Düzenli bakım, oyun yüzeyini en iyi durumda tutar, böylece maçlar hemen ve oyuncular veya sponsorlar tarafından minimum çabayla gerçekleşebilir. Tenis ayakkabıları rahat ve esnek ayakkabılar olarak ön plana çıkıyor.

Tenis Kortu Nedir, Ne İşe Yarar, Özellikleri Nelerdir?

Tüm tenis kortları, oyuncuların hakem tarafından herhangi bir kayırmacılık olmaksızın adil bir şekilde rekabet edebilmeleri için benzer şekilde boyutlandırılmış ve tasarlanmıştır. Bir hakem, sahanın ortasında durur ve her maç başlamadan önce her oyuncunun boyunu ve kilosunu ölçer. Ardından, her oyuncuyu sahanın karşı uçlarına yerleştirir ve ağın nereye yerleştirileceğini işaretler. Bundan sonra, her oyuncunun oynama sırasını beklerken durması gereken üsleri ve daireleri kurar. Tüm bu hazırlıklar, deneyim seviyesinden bağımsız olarak her oyuncunun her oyuna adil bir şekilde katılma fırsatı elde etmesini sağlar. Ekipmanlarınızı taşımak için tenis çantaları kullanabilirsiniz.

Mevcut tenis kortlarının sayısı, hem yerel hem de bölgesel olarak oyuncuların maç talebine göre değişiklik gösterir. Örneğin, her iki eyalette de aşağı yukarı eşit sayıda sakin olmasına rağmen, Kaliforniya’da Montana’dakinden çok daha fazla mahkeme var. Ayrıca New York, Londra, Paris ve Roma gibi uluslararası şehirlerde Covington, Louisiana veya Corleto Cibali, İtalya gibi daha küçük kasabalardan daha fazla kortlar vardır.

Spor