WhatsApp’a 2 yeni özellik geliyor

WhatsApp’a 2 yeni özellik geliyor

WhatsApp kullanıcılar artık tarihe göre mesaj aratabilecek ve depolama alanını yönetebilecek

WhatsApp'a 2 yeni özellik geliyor

Milyonlarca kullancısı bulunan WhatApp’a 2 yeni özellikler geliyor. Gelen özelliklerle beraber kullanıcılar artık tarihe göre mesaj aratabilecek ve depolama alanını yönetebilecek.

Web Tekno’nun haberine göre; öte yandan farklı mesaj türlerini bulmak için iki yeni arama filtresi olacak. Biri iletilen dosyaları aramanızı diğeri büyük dosyaları görmenizi sağlayacak. Dosyaları eskiden yeniye, yeniden eskiye veya boyutuna göre sıralayabileceksiniz.

TARİH SEÇEREK ARAMA YAPMA

WhatsApp’a gelecek olan ilk özellik tarihe göre mesaj arama seçeneği olacak. Kullanıcılar bir tarih seçerek WhatsApp mesajlarını hızlı bir şekilde arayarak bulabilecek.

DOSYA SIRALAMASI

WhatsApp’a gelecek olan ikinci özellik ise depolama yönetimi ile ilgili. WhatsApp’ın yeni depolama aracını test ettiği ve yakında depolama kullanımı bölümünün yayına alınacağı bilgisi söylendi.

Farklı mesaj türlerini bulmak için iki yeni varsayılan filtre olacak. Biri iletilen dosyaları aramanızı sağlarken diğeri büyük dosyaları görmenizi sağlayacak. Dosyaları eskiden yeniye, yeniden eskiye veya boyutuna göre sıralayabileceksiniz.

Şirketin yeni özellikleri ne zaman yayına alacağı hakkında henüz herhangi bir tarih bilgisi bulunmuyor. Görünüşe göre özellikler testlerin ardından kullanıma açılacak.

ÇOKLU CİHAZ DESTEĞİ NEREDEYSE HAZIR

WhatsApp’ın, kullanıcıları tek bir cihaza bağlı kalmaktan kurtaracak çoklu cihaz desteği özelliği uzun bir süredir merak ediliyor. Çoklu cihaz desteğinin kullanıma sunulmasıyla birlikte bir WhatsApp hesabı, aynı anda birden fazla cihazda açılabilecek. Ancak artık WhatsApp hesabınızın açık olduğu ana cihaz kapandığında, diğer cihazlardaki WhatsApp bağlantısı kesilmeyecek. Geliştiricilerin bir süredir üzerinde çalıştığı bu özellik, WABetaInfo’ya göre neredeyse hazır.

Kaynak: okuyuculari.com

Teknoloji